Vidéki intézmények sportprogramjai

DE - Debreceni Egyetem

Tervezés alatt.

DUE - Dunaújvárosi Egyetem -2019.09.20.

Tervezés alatt.

EJF - Eötvös József Főiskola - 2019.09.18.

Aerobic, pound bemutató, jóga, lépcsőzőverseny, csoportversenyek, egészséges ételek bemutatása, kóstolás, kerékpározás a városban, darts verseny, táncbemutató, kalandpark, zászlófogó, Kubb (fa szabadtéri) játék, sárkányhajósok bemutatkozása, különféle kreatív mozgásfejlesztő és erősítő sporteszközök kipróbáltatása pontokért, melyek ajándékra válthatóak.

EKE - Eszterházy Károly Egyetem - 2019.09.24.

Egyetemi Sport Nemzetközi Napja, EKE, 2019. szeptember 24. Eger 9.00-15.00
Helyszín: Eger, Líceum, Eszterházy tér

Közösségi futás
9:00-9:15 Fussunk együtt az állatok védelméért! Közösségi futás és adománygyűjtés

Színpadi programok, Líceum udvar
9:15-9:30 EKE Cheerleaders
9:30-9:35 Ünnepélyes köszöntő
9:35-9:40 Magyar Vöröskereszt arculati kampány díjátadó
9:40-10:00 Zumba – Jordán Mária és csapata
10:00-10:45 Péntek Enikő – ZONA edzés
10:45-10:55 Varázscipők táncelőadás – Láng Éva és csoportja
10:55-11:00 Street foci (freestyle) – Zelei Endre bemutatója
11:00-11:30 FitDance & DrumFit – Fügedi Gabriella és csapata
11:30-11:50 Kendo bemutató – Bak László és csoportja
11:50-12:00 Black Shape – Női táncok -Hegedűs Gerda és csapata
12:00-12:10 Pound – Farkas Enikő és csapata
12:10-12:40 Zumba Peti és csapata
12:40-13:00 ExAnimo tánccsoport – Simonyi Sándor és csapata
13:00-13:15 EKE Cheerleaders

Sportági bemutatók, játékok, az Egyetem egységeinek és együttműködő partnereinek bemutatkozása
9:00-13:30 Decathlon Boxelo pálya
9:00-13:30 Decathlon Kalenji box
9:00-13:30 Decathlon Kipsta pálya
9:00-13:30 Asztalitenisz
9:00-13:30 Ökölvívó bemutató – sztárvendég: Erdei Zsolt
9:00-13:30 Birkózás
9:00-13:30 Tenisz
9:00-13:30 Spartan felkészülés
9:00-13:30 Street panna-utcai foci
9:00-13:30 Rekeszépítés
9:00-13:30 Mászófal
9:00-13:30 Pound
9:00-13:30 Önvédelmi bemutató és oktatás
9:30/10:00/10:30/11:00/11:30 IV. Líceum toronyfutó verseny
9:00-13:30 Jóga
9:00-13:30 Adománygyűjtő pont a Papamaci Árvái Alapítvány részére
9:00-13:30 Óvodások és kisiskolások programjai, népi mozgásos játékok, sportos kézműves foglalkozás a Pszichológia Intézet

9:00-13:30 Elsősegélynyújtás és újraélesztés bemutató és oktatás a Vöröskereszt és a Gyógypedagógia Tanszék együttműködésében
9:00-13:30 Állati mozgások – játékos foglalkozás a Biológiai Intézet szervezésében
9:00-13:30 Kísérletezz! Interaktív kísérletek a természettudományok világából, Varázstorony bemutató
9:00-13:30 A Kepes György Szakkollégium bemutatkozása
9:00-13:30 EKE Cheerleaders
9:00-13:30 Egyetemi Hallgatói Önkormányzat
9:00-13:30 Kultúra és sport – az Egri Főegyházmegyei Könyvtár és a Tittel Pál Könyvtár közös programja
9:00-13:30 Önkéntes Területi Tartalékos Katonaság
9:00-13:30 Rendőrségi bemutató (gokart, szemüveg szimulátor, kocka kirakó, robot)
9:00-13:30 Egészséges ételek kóstolója – Gazdaságtudományi Intézet
9:00-13:30 UEFA EURO 2020 Önkéntes Program
9:00-13:30 Érzékenyítő program-játékos ismerkedés a fogyatékkal élők mindennapjaival
9:00-15:00 Önkéntes Véradás ” A véred élet,oszd meg Te is”
11:00-11:30 Könyvbemutató – Új Pedagógiai Szemle különszámának bemutatása: Témánk a mindennapos testnevelés

Közönségtalálkozó és eredményhirdetés Líceum, Díszterem 1. emelet 201.
13:15-15:00 Szabó-Thomka Hanna, az Exatlon Hungary versenyzője
Fodor Rajmund, olimpiai bajnok vízilabdázó, az Exatlon Hungary versenyzője

Erdei Zsolt olimpiai bronzérmes,világbajnok ökölvívó, a Magyar Ökölvívó Szakszövetség elnöke

Keszler Andrea olimpikon, világbajnoki ezüstérmes gyorskorcsolyázó és Knoch Viktor olimpiai bajnok gyorskorcsolyázó és Telegdi Attila gyorskorcsolya ágazati sportigazgató

UEFA EURO 2020 Önkéntes Program bemutatója
Dolgozóknak meghirdetett programok

8.00-13.00 “Egészségügyi szűrések és tanácsadás – HMKH Népegészségügyi Főosztálya és az EKE Egészségfejlesztési és Sporttudományi Tudásközpont együttműködésében:
• vércukor-, koleszterin- , trigliceridszint mérés (kérjük éhgyomorra, vagy legalább két órával étkezés után történjen a vizsgálat)
• vérnyomásmérés
• testösszetétel meghatározás
• személyre szabott orvosi és diétás tanácsadás”
“11:00-12:00
12:00-13:00” Gerinctorna
10.00-10.45 11.00-11.45 Jóga

Egyetemi Sport Nemzetközi Napja, EKE, 2019. szeptember 24. Károly Róbert Campus, Gyöngyös 8.00-13.00

8:00-10.00 Egészségi állapotfelmérés a Károly Róbert Campus és a Károly Róbert Kft. Dolgozói részére
10:00 “Túrázzunk együtt az állatok védelméért – Közösségi túra és adománygyűjtés
Különböző nehézségi fokozatú túrák a Mátrában, eltérő távokon és útvonalakon felkészültségi szintnek megfelelően”
9.00-13.00 Adománygyűjtés a Papamaci árvái alapítvány részére

Egyetemi Sport Nemzetközi Napja, EKE, 2019. szeptember 24. Jászberényi Campus, Jászberény 9.00-15.00

9:00-10:00 Egészségügyi mérések (vérnyomás, testzsír, testtömeg index)
9:30-10:30 Óvodások, iskolások megmozgatása hallgatói segítséggel + arcfestés, szabadjátékok
10:00-11:00 Rendőrségi bemutató (előadás+ügyességi kerékpáros akadálypálya)
11:00-12:30 Nordic Walking/Dinamikus Jóga/Asztaltenisz/Tollaslabda
Nordic Walking/Zumba/Asztaltenisz/Tollaslabda
Egészséges életmód vetélkedő
Stresszkezelés gyakorlása
12:30-13:00 Tánc és aerobik bemutató Dance Fitness Se
13:00-15:00 Állatkerti séta
Egyetemi Sport Nemzetközi Napja, Eszterházy Károly Egyetem, 2019. szeptember 24.Sárospataki Campus, Sárospatak 9.00-16.00
9:00-9:20      Zenés gimnasztika  (Campus udvar vagy Sipos terem)
9:30-10:30    Tollaslabda (Sipos terem)
10:00-12:30  Kajakozás, kenuzás (Bodrog part kikötő /”Lábas ház”/)
10:30-12:30  Kosárlabda (Sipos terem)
9.00-16.00  Asztali tenisz (Kollégium aula)
13:30-16:00  Röplabda (Sipos terem)

ELTE-SEK - Eötvös Loránd Tudományegyetem Savaria Egyetemi Központ - 2019.09.20.

Tervezés alatt.

KE - Kaposvári Egyetem - 2019.09.25.

– Kispályás labdarúgás
– Röplabda
– Varméta
– Talicska olimpia
– Fekvenyomó verseny

ME - Miskolci Egyetem - 2019.09.18.

Tanítás nélküli munkanap!
Egész napos sportprogramok (több mint 15 sportágban).

NJE - Neumann János Egyetem - 2019.09.24.

Helyszín: GAMF Kar Sportcsarnok

Úszás – 2019 méter teljesítése
Fekvenyomás – 2019 kg megmozgatása
Kosárlabda – házi bajnokság
Röplabda – házi bajnokság
Kispályás foci – házi bajnokság
Asztalitenisz
Futó verseny

NYE - Nyíregyházi Egyetem

Kerékpártúra (Tokaj), asztalitenisz, erőemelő, aquatlon verseny, röplabdázás, kispályás labdarűgás mini verseny, erdei futás 2,4 mk, játékos sportvetélkedő, úszás.

PE - Pannon Egyetem - 2019.09.25.

Karok közti verseny
-Kamionhúzás
-Rekeszépítés
-Falmászás
-Légdarts
-Ergométer

Decathlon által biztosított bajnokságok:
-Goldsprint
-Miniasztalitenisz
-Streetball
-Darts

PTE - Pécsi Tudományegyetem - 2019.09.20.

II. PTE Sárkányhajó regatta és minigolf kupa Orfűn

Jelentkezési határidő: szeptember 18. (szerda)
25 fős csapatok jelentkezését várjuk!
Helyszín: Orfű Aktív Vízitúrisztikai Központ (7677 Orfű, Széchenyi tér 5-6.)

A versenyzők részére az Orfűre való lejutást 12:30-kor ingyenes buszjáratok indításával biztosítjuk. (Jelentkezésnél a csapatkapitánynak fel kell tüntetnie várhatóan hányan érkeznek a csapatból, a PTE busszal!)

Tervezett forgatókönyv:

13:00.: Érkezés, regisztráció
13:15.: Technikai értekezlet
13:20.: Megnyitó
13:30-17:30.: Sárkányhajó futamok + főzőverseny
16:00.: Főzőverseny zsűrizése, étkezés
18:00.: A sárkányhajó verseny eredményhirdetése
18:30: Táborzárás, takarítás, elutazás

A Rektori Vezetés döntésének értelmében az eseményen aktívan résztvevő egyetemi polgárok mentesülnek aznap 12:00 órától tanulmányi, valamint munkahelyi kötelezettségeik alól.

Részletek:

Katt ide

SOE- Soproni Egyetem

Helyszín: Krasznai Ferenc Csarnok

Küzdőtér
9:30 Találkozó
9:45-10:25 Reggeli bemelegítés (aerobic) Tóth Vivivel
10:30 Köszöntő, megnyitó Dr. Katona György Rektorhelyettes
10:45-12:00 Sor- és váltóverseny
12:00:12:25 Ebédszünet
12:30-13:55 Németh Dániel: Edzéstervezési alapismeretek a fitness teremben, funkcionális tréning (előadás és edzés)
14:00-14:55 Árki Henrietta aerobic (tabata)
15:00-17:00 Röplabda Kupa
17:00-20:00 Labdarúgó Kupa

Alsóterem
10:00-11:00 Íjászat
11:00-12:00 Fehér Sasok ökölvívó bemutató
12:00-13:00 Kyokushinkai karate bemutató (SMAFC)
13:00-14:00 Aikido Meishin Egyesület Sopron bemutatója (rövid előadás és kipróbálási lehetőség)
15:00-17:00 Asztalitenisz bajnokság

Külsőhelyszín
10:15-16:00 Lézerlövészet (Sportcsarnok előtt)
15:00-16.30 Tájfutás Botanikus kertben
17:30-18:30 Nordic Walking a Botanikus kertben

MEGA Sportcsarnok
Ingyenes fallabdázás (bejelentkezés telefonon 99/326 779 adott időpontokban 10:00-16:00))

Csík Ferenc Uszoda
6:00-14:00 és 18:00-20:00 ingyenes úszás lehetőség érvényes diákigazolvánnyal

SZAGKHF - Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola

Tervezés alatt.

SZE - Széchenyi István Egyetem 2019.10.01-10.02.

Október 1. – Kedd
08:30 – Röplabda
09:00 – Labdarúgás
16:00 – Sárkányhajó

Október 2. – Szerda
09:00 – B33
09:00 – Teqball
13:00 – Labdarúgás (döntők)
13:00 – Pilates
16:00 – Sakk

SZTE - Szegedi Tudománygyetem

Köredzés, célba dobás, célba rúgás, célba lövés, foci, lábtengó, asztalitenisz, röplabda, kosárlabda, falmászás, görkorcsolya, ügyességi feladatok, TRX, balance, jóga, pilates, body art, step aerobic, kötélugrás, gerinctréning, sárkányhajózás